Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Strona główna » Archiwum » Kronika

Kronika

MATERIAŁY ARCHIWALNE
(część materiałów dostępna tylko dla członków chóru)

NAGRANIA DYDAKTYCZNE
(wszystkie materiały dostępne tylko dla członków chóru)

SAMOUCZEK
(nasze podstawowe utwory do nauki)

____________________________

Wstąp do naszego zespołu! Kliknij obrazek

____________________________

MOŻESZ NAS POSŁUCHAĆ

 

Licznik odwiedzin od 15 VIII 2011

Świętujesz dzisiaj?


Kliknij i posłuchaj - śpiewamy dla Ciebie! - Z najlepszymi życzeniami od naszego zespołu - "Sto lat" czyli "Ad multos annos"
____________________________

Prenumerata biuletynu Jeśli chcesz otrzymywać nasz newsletter, kliknij obrazek i wpisz swój adres e-mail:
Follow Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego on WordPress.com
Reklamy

Tutaj zapoznają się Państwo szczegółowo z naszą historią. Prezentowany tekst to wspomnienia, spisywane troskliwie przez prezesa, później przez także przez inne osoby w ciągu naszej długiej historii. Jak zaznaczono poniżej, w preambule, wywodzimy się bezpośrednio z chóru Parafii św. Maksymiliana w Toruniu, stąd naszą narrację zaczynamy od momentu jego utworzenia i kontynuujemy do chwili obecnej. Staraliśmy się w naszych wspomnieniach oddać jak najwierniej zarówno same wydarzenia jak i koloryt minionego czasu. Prosimy jednak o wyrozumiałość, jeśli niektóre fakty nie będą dokładnie opisane bądź zniekształcone – być może w chwili pisania zatarły się już w pamięci.

Ze względu na wymagania prawne obowiązujące w Polsce, z tekstu oryginalnego została usunięta większość nazwisk. Ponadto, niewielkie partie oryginalnej wersji zostały zdjęte przez naszą wewnętrzną cenzurę. Drukowana wersja kroniki, przechowywana w naszym archiwum jest oczywiście wersją pełną i zawiera ponadto te fotografie, których z różnych względów nie zamieszczamy w naszym serwisie.


Autorzy (w porządku alfabetycznym):

Bernard Czajkowski
Czesław Grajewski
Joanna Łęgowska
Agnieszka Sałuch

Tekst kroniki prezentujemy dzięki ich uprzejmości

Tekst podzielony jest na dwie części: 1982-2008 jest poniżej, natomiast od roku 2009 tutajZapraszamy do lektury i prosimy pamiętać, że nie wszystko co tu zostało napisane, należy brać na serio….

.


P R E A M B U L U M

Ego, Bernardus, Dei gratia praeses Societatis Musicae Sacrae in Thorunium
scripsi:

Zespół śpiewaczy, który dziś stanowimy wywodzi się w prostej linii z Chóru Parafii Św. Maksymiliana w Toruniu. Wspólnie tworzyliśmy tamten zespół i wspólnie w nim śpiewaliśmy niemal do końca roku 2008. Dziś już nie będzie możliwe zrozumienie wielu sytuacji, zachowań oraz wypowiedzianych słów bez przeczytania tych wspomnień, które składają się na naszą kronikę. Traktujemy ją z szacunkiem – tak jak powinno się traktować podobne dokumenty: jako źródło historyczne, do którego każdy zainteresowany historią kultury oraz historią kościoła na Pomorzu powinien mieć dostęp. Rozpoczynamy zatem naszą historię. Jest 5 IX 1982 r. …

 czytaj dalej na kolejnych stronach


Reklamy

Strony: 1 2 3 4 5 6 7