Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Strona główna » Chór » Dla nowicjuszy

Dla nowicjuszy

MATERIAŁY ARCHIWALNE
(część materiałów dostępna tylko dla członków chóru)

NAGRANIA DYDAKTYCZNE
(wszystkie materiały dostępne tylko dla członków chóru)

SAMOUCZEK
(nasze podstawowe utwory do nauki)

____________________________

Wstąp do naszego zespołu! Kliknij obrazek

____________________________

MOŻESZ NAS POSŁUCHAĆ

 

Licznik odwiedzin od 15 VIII 2011

Świętujesz dzisiaj?


Kliknij i posłuchaj - śpiewamy dla Ciebie! - Z najlepszymi życzeniami od naszego zespołu - "Sto lat" czyli "Ad multos annos"
____________________________

Prenumerata biuletynu Jeśli chcesz otrzymywać nasz newsletter, kliknij obrazek i wpisz swój adres e-mail:
Follow Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego on WordPress.com
Reklamy

Tu jest nasz nowicjat. Na ogół każda osoba zgłaszająca się do naszego zespołu, która przeszła pomyślnie test predyspozycyjny, zostaje skierowana na maksymalnie półroczny staż. To właśnie nowicjat. Przeczytaj dokładnie treści na tej stronie – przygotowaliśmy je z myślą o naszych najmłodszych (stażem) koleżankach i kolegach. Zanim staniecie się chórzystami z prawdziwego zdarzenia, ta strona pomoże wam przetrwać pierwszy okres, często naznaczony wyrzeczeniami, trudnościami, a nawet załamkami 😦

Głowa do góry! – jak mawia kat do skazańca – jeśli przeżyjesz pierwsze pół roku, staniesz się naszym chórzystą, a wówczas nikt ci nie podskoczy! A więc – do lektury:

.

INFORMACJE DLA POCZĄTKUJĄCYCH CHÓRZYSTÓW

Jeżeli od niedawna jesteś naszym członkiem to z uwagą przestudiuj treści na tej stronie i wiedz, że:

 1. Bardzo cieszymy się z każdej nowej osoby, która chce z nami śpiewać, z nami przeżywać muzykę, dzielić nasze radości i troski. Zapewniamy, że jak każdą nową koleżankę i kolegę, tak i Ciebie otoczymy życzliwością i wsparciem oraz pomożemy jak najszybciej zaaklimatyzować się w naszej rodzinie.

2. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś/-łaś, napisz na kartce i przekaż nam następujące dane:
a. imię i nazwisko;
b. adres zameldowania;
c. numer PESEL;
d. numer tel komórkowego;
e. adres poczty elektronicznej;
f. elektroniczną fotografię na stronę www;
g. datę imienin
Radzimy zachować treść maila powitalnego, w którym są linki i hasła do stron zastrzeżonych.

3. Pamiętaj, że jesteś „nowa/y” tylko do momentu, w którym zjawi się kolejny kandydat/-ka i to właśnie on/ona przejmie od Ciebie tę etykietkę.

4. W zasadzie każdy kandydat zostaje przyjęty do zespołu na próbny okres półroczny, chyba że dyrektor chóru zdecyduje inaczej. W tym czasie masz status kandydata. Jest to wystarczający czas na poznanie ludzi, zwyczajów i tradycji naszego zespołu. Ale, co ważne, od pierwszego dnia nabywasz wszystkie prawa i obowiązki członka chóru, z wyjątkiem czynnego uczestnictwa w występach, bo o tym każdorazowo decyduje dyrygent. We wszystkich pozostałych sprawach nie ma podziału na lepszych i gorszych. Poznaj Twoich nowych kolegów i koleżanki. Na tej stronie znajdziesz nasze prywatne numery telefonów  (konieczne logowanie).

5. Po upływie okresu próbnego – jeśli dyrektor zdecyduje o przyjęciu Cię – otrzymasz wyposażenie chórzysty: strój, zeszyt koncertowy, partytury i wszystkie inne niezbędne do działalności akcesoria. Są one własnością PSMS, stąd nie musisz za nie płacić, ale masz obowiązek dbania o ich dobry stan. O wymogach ubioru koncertowego dowiesz się tutaj.

6. Żeby korzystać z ulg finansowych oraz innych dodatkowych przywilejów, możesz zapisać się do PSMS. Nie jest to obowiązkowe, ale wskazane. Kwota składki rocznej jest niska, a korzyści bardzo wymierne. Zapoznaj się ze Statutem PSMS. Jeśli uważasz, że dobrze zrobisz, wstępując do PSMS, poproś na próbie o formularz lub ściągnij stąd, wypełnij, podpisz i przynieś na spotkanie. Uwaga: formularz nie pozwoli zapisać się na dysku Twojego komputera, wypełnij on-line i wydrukuj.

7. Zawsze możesz pytać o wszystko. Jeżeli śpiewasz w sopranie – pytaj Joasię, jeżeli w alcie – Anię, w tenorze – pytaj samego prezesa, a jeżeli w basie – Zbyszka. Ale możesz też błysnąć znajomością naszego żargonu. Nie zrażaj się, jeśli na początku coś będzie niezrozumiałe, jednak do dyrektora zwracaj się raczej w poważniejszych kwestiach.

8. Jeżeli chcesz być od razu lubianą osobą, na jedne z pierwszych zajęć przynieś np. cukierki i poczęstuj wszystkich. To nie jest przekupstwo (bo niby za co?) ale rodzaj „wpisowego”.

9. W wolnej chwili przestudiuj pierwszą część kroniki chóru (1982-2008), aby poznać naszą chlubną przeszłość. Z pewnością jednak zechcesz świadomie uczestniczyć w tworzeniu historii naszego zespołu. W tym celu zapoznaj się z naszymi najnowszymi dziejami, które są w drugiej części kroniki wraz z mnóstwem zdjęć od 2009 r. prezentowanych tutaj. Zachęcamy do regularnego odwiedzania tego serwisu. Loguj się za każdym razem, w przeciwnym wypadku widzisz tylko część materiałów.

10. Pamiętaj, że nikt w tym zespole nie ma miejsca zagwarantowanego na stałe. O tym, kto śpiewa (lub nie) decyduje dyrektor, on także decyduje o wykonywanym repertuarze i ustala plan pracy na najbliższy czas. W pozostałych kwestiach decydują członkowie Zarządu.

11. Mile widziane będzie jak najszybsze przyswojenie podstawowego repertuaru. Dlatego odwiedzaj często stronę z plikami muzycznymi, do której link otrzymasz mailem. Podczas słuchania i nauki własnej pomagaj sobie partyturami (hasło dostaniesz w mailu). Podstawowe utwory mamy nagrane na płycie szkoleniowej („Nasz kanon”). Wypożycz ją i skopiuj. Te same utwory są ogólnodostępne także tutaj – spróbuj opanować je w pierwszej kolejności.

12. Dla własnej orientacji zaglądaj często do naszego serwisu internetowego, zwłaszcza na zakładkę Aktualności – tam znajdziesz najświeższe informacje.

13. Traktujemy Cię poważnie i tego samego będziemy oczekiwać od Ciebie. Jeżeli nie możesz z jakichś powodów przybyć na próbę lub występ, poinformuj o tym dyrektora. Jeżeli opuściłeś/-aś ostatnie zajęcia, nie oczekuj, że my Cię poinformujemy o planach, to w Twoim obowiązku leży dowiedzieć się, co było i co będzie w przyszłości. Nie uznajemy tłumaczenia: „Mnie nie było na ostatnim spotkaniu, nie wiedziałem/-am”. Na tej stronie (po zalogowaniu) znajdziesz dzienniczek obecności, dzięki któremu możesz śledzić swoją obecność. Staraj się  nie naruszać regulaminu naszego zespołu.

14. Jeżeli chcesz coś zrobić dla naszego zespołu ponad standardowe uczestnictwo w zespole wokalnym, zapoznaj się z treścią tutaj i zdecyduj, w którym sektorze mógłbyś/mogłabyś nam pomóc. Pracy na pewno nie zabraknie. A na pewno mile będzie widziane propagowanie naszego zespołu w Twoim środowisku i zachęcanie do powiększenia naszego grona.

15. Nasz zespół jest chórem typowo liturgicznym, więc i obowiązki ma przede wszystkim kościelne. Pamiętaj, na co się zdecydowałeś/-aś. Dbamy o formację artystyczną i duchową. Uczestniczymy regularnie w mszach św. i nabożeństwach. Zawsze zachęcamy do praktykowania chrześcijańskiego stylu życia, przede wszystkim do spełniania praktyk religijnych. Jeżeli tylko nie masz przeszkód kanonicznych, mile widziane będzie pełne uczestnictwo we mszy św., łącznie z komunią.

Reklamy