Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Strona główna » Chór » Strój

Strój

MATERIAŁY ARCHIWALNE
(część materiałów dostępna tylko dla członków chóru)

NAGRANIA DYDAKTYCZNE
(wszystkie materiały dostępne tylko dla członków chóru)

SAMOUCZEK
(nasze podstawowe utwory do nauki)

____________________________

Wstąp do naszego zespołu! Kliknij obrazek

____________________________

MOŻESZ NAS POSŁUCHAĆ

 

Licznik odwiedzin od 15 VIII 2011

Świętujesz dzisiaj?


Kliknij i posłuchaj - śpiewamy dla Ciebie! - Z najlepszymi życzeniami od naszego zespołu - "Sto lat" czyli "Ad multos annos"
____________________________

Prenumerata biuletynu Jeśli chcesz otrzymywać nasz newsletter, kliknij obrazek i wpisz swój adres e-mail:
Follow Chór Sanktuarium Miłosierdzia Bożego on WordPress.com

Nasz zespół dysponuje dwoma kompletami stroju: oficjalnym i półoficjalnym. Ten pierwszy, zaprojektowany i wykonany w 2009 roku jest naszym strojem koncertowym używanym podczas największych uroczystości i oficjalnych występów. Drugi, swobodniejszy, powstał w 2012 roku i używany jest do podkreślenia tożsamości naszej grupy podczas zwykłych występów i spotkań.

Strój kobiecy oficjalny

Składa się z czerwonej tuniki ze złotymi elementami wokół szyi i mankietów. Tunika jest własnością Stowarzyszenia, nieodpłatnie wypożyczana paniom z obowiązkiem dbałości o jak najlepszy stan. Natomiast pozostałe elementy stroju oficjalnego należą do indywidualnej garderoby każdej pani. Są to: czarne czółenka (płaskie lub na wysokim obcasie – w zależności od upodobań) oraz czarne rajstopy (nie kolanówki i nie pończochy!).

Pozostałe części ubioru muszą być tak dobrane, by nie były widoczne ani przy szyi ani na przedramionach po uniesieniu rąk w górę. Podczas występów w strojach oficjalnych torebki nie mogą być używane. Biżuteria jest dopuszczalna, jednak powinna być dyskretna. Chodzi o to, by zespół wyglądał jednolicie, wzbudzając niekłamany zachwyt.

Strój męski oficjalny

Składa się z garnituru ciemnej barwy (granatowy, czarny), białej koszuli, czarnych półbutów i czarnych bądź granatowych skarpet. Te elementy ubioru należą do prywatnej garderoby każdego pana. Koszule na oficjalne występy powinny mieć długi rękaw, zapięcia obojętne: spinki lub guziki. Natomiast muszki w czerwono-złotych barwach, zharmonizowane ze strojem pań, są własnością Stowarzyszenia i podobnie jak tuniki pań, są wypożyczane nieodpłatnie z obowiązkiem dbałości o jak najlepszy stan. Jedynie dyrygent zamiast muszki posługuje się krawatem w kolorze czerwonym.

Strój półoficjalny

Jest to typowy, bawełniany T-shirt w dowolnym kolorze. Aktualnie przeważa biały, ale są także inne. Koszulka ma nadrukowane logo naszego chóru zaprojektowane przez naszą chórzystkę, p. Anię. Strój półoficjalny jest własnością każdego chórzysty, który może zamówić u nas, bądź kupić samodzielnie i dać do naszej zaprzyjaźnionej drukarni do wykonania nadruku. Całość kosztów (niezbyt wysoka) ponosi chórzysta.

Reszta stroju jest całkowicie dowolna: panie mogą nosić je do spodni lub spódnicy. Ważne zwłaszcza w przypadku panów, by koszulka była ubierana na spodnie.

Do oficjalnych występów poza naszym kościołem dodatkowo dochodzą zeszyty koncertowe. Aktualnie posługujemy się zeszytami w kolorze czarnym. Podczas występów w naszym kościele nie jest to konieczne, bowiem śpiewamy na emporze. Używamy ich wówczas, gdy przychodzi nam śpiewać w innym miejscu (np. podczas procesji Bożego Ciała – jak na fotografii powyżej).

2009 07 22 Lwów